Najnowszy

Darmowe szkolenia dla organizacji charytatywnych

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz ubiegać się o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla organizacji charytatywnych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz ubiegać się o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć organizacje niedochodowe realizują często sensowne projekty i angażują do nich pełnych energii wolontariuszy, to brak im fachowego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na szkolenia zwykle nie mają środków.

Doradcy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na bezpłatne warsztaty z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą złożyć podanie o wsparcie pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak również pojedynczy wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednak beneficjenci muszą znaleźć miejsce realizacji szkolenia – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w stowarzyszeniach i fundacjach

przywództwo w zespole wolontariuszy – kompetencje lidera

współpraca i efektywność grupy

rozwiązywanie problemów społecznych

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

planowanie zadań 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można bezterminowo. Jednak trenerzy nie obiecują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Ograniczenie stanowi pula dostępnych w danym miesiącu miejsc jak również jakość aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – wyjaśnia Gerard Sigmundzik, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy projekty staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w poczatkujących organizacjach. Tam szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są często potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi:
Losowy

Seminaria uczelniane – wyjazdy do Anglii

Nasi wykładowcy realizują warsztaty i programy egzaminacyjne dla maturzystów relokujących się do Ameryki lub krajów Zjednoczonego Królestwa. Dają szansę one na honorowaną przez władze uczelniane aplikacje do anglojęzycznej szkoły wyższej. W minionym roku szkolnym prowadziliśmy m.in. tu wymienione warsztaty: D

Czytaj więcej...